Kaip mus priėmė Klaipėdos universitetinė ligoninė

Iš pat pradžių maloniai nuteikė laikas, įrašytas tvarkos apraše, rinktis nuo 9 val. Pažadas pirmą dieną pamiegoti ilgėliau. Kol Elena turškėsi bandžiau būti geras vyras, nes gi vakar gavau tokią rolę, ir gaminau pusryčius. Kaip ir dera vyrui, pusryčiai buvo primityvūs. Bet už tai kavos išgėrėm.

tumblr_l20epdB8Nz1qb25dg

Iki ligoninės iš savo užkampio per „kamščius“ važiavome 25 minutes. Svarstėm, kur visi dingo ir ar jie apskritai dirba. Ryte vėl paskaičiavau kiek mūsų aikštelėje mašinų pajudėjo, tai tokias suskaičiavau tris. Dabar kai grįžom namo, vietų dar mažiau nei buvo. Kamon, chebra, jūs kažkokie keisti. Atvažiavus į ligoninę, aikštelėje pilna vietų, stovėjimas nemokamas*. Įėjus beveik iškart mus pasitiko vyr. slaugos administratorė. Matyt iš jaunų žioplinėjančių veidų ir rankose esančių išsipūtusių maišelių suprato, kad internenės. Labai šauni, geranoriška moteris. Pasakė truputį kas ir kaip, kur palaukti, kiek palaukti, pasiūlė nueiti į svetainę. Svetainę?, kas yra svetainė? pasirodo čia yra ne restoranas, kavinė,valgyklą, ar dar kas nors, o svetainė. Turbūt vienas iš tų keistumų. Pasikabinome drabužius rūbinėje, paslampinėjome po ligoninę, tada užtikome kursiokes. Trys iš jų irgi savo praktiką pradeda nuo chirurgijos ir bus čia visą internatūros laikotarpį, viena nuo akušerijos-ginekologijos. Kadangi visai reikėjo palaukti, tai bandžiau nufotografuoti įstabią užuolaidą. Taip, nuo puikiojo fotelio tingėjau keltis, tai nuotrauka yra pobaisė. Jei paspausit, išsidės.

Labai tamsus ligoninės holas ir puiki užuolaida iš banketinės salės

Labai tamsus ligoninės holas ir puiki užuolaida iš banketinės salės

Ligoninė šiaip labai didelė, turi visus skyrius, kurie yra, pvz. Santariškėse, todėl joje galima atlikti visus įmanomus tiek Vilniaus, tiek Kauno internatūros ciklus (jų internatūra ilgesnė, nes dar turi skubios medicinos ciklą). Dar jie seniai bendrabiauja su LSMU, tai jo studentai gali čia atlikti vasaros praktikas ar ateiti padirbėti savaitgaliais ar per atostogas. Nors manau, kad jei iš Vilniaus studentų kas nors jiems savarankiškai parašytų laišką, tai irgi draugiškai priimtų. Bet labiausiai man patiko, kad jie išsikabinę ISO sertifikatą.

dreba rankos

Po  netrumpo laukimo mums atvedė seniūną. Irgi internas, šiaip vilnietis, bet baigęs LSMU. Jie pradeda už mus anksčiau, nuo sausio 14, čia todėl, kad neturi sesijos. Paskui atėjo ir tas dėdė vyr.gyd. pavaduotojas, jie mus nusivedė į salę, pasakojo bendras tvarkas, susirinko mūsų kontaktus, kad galėtų siuntinėti laiškus ir žinutes. Ir daug pripasakojo apie visokius budėjimus. Truputį gal nejauku, vos išlipus iš studentiškų suolų taip vat pasilikti, tvarkyti situacijų. Bet reikia, bet laukiam, bus įdomu.

Paskui ėjome į personalų skyrių, kur mus apiformino. Šita dalis buvo nesklandžiausia, nes tai kažkas neturėjo SoDros pažymėjimo, visai visai neturėjo, arba neturėjo su savimi, tai skambino namiškiams, arba bandė žiūrėti per el. bankininkystę įėję į jų puslapį, dar buvo stumdymosi su asmens sveikatos knygelėmis. Bet šiaip viskas buvo ganėtinai žmogiškai. Kas neturėjo nuotraukų, tai atneškit kitą dieną, kas neturi SoDros, susitvarkykit ir grįžkit, kas neturit knygelės, štai, prašom, imkit, kas nepasitikrino sveikatos, patikrino vietoje. Labai žmogiškai. Bendrai paėmus puikus aptarnavimas.

Taigi, jei esate jaunesnių kursų medicinos studentai, kurie norėtų šioje ligoninėje atlikti internatūrą, tai turėkite su savimi visus dalykus, kurie yra aprašyme: t.y. susitvarkytą sveikatos kortelę, SoDros pažymėjimą, asmens tapatybės kortelę ir nuotraukų.

Turbūt labiausiai patikusi dalis, tai kaip mes jūsų laukėm! Ypač chirurgai! Tada mus išdalino po skyrius ir vedėsi į ekskursiją.

Aišku, kaip visada buvo daug laukimo. Per vieną laukimo pertraukėlę prie mūsų būrelio priėjo ta anksčiau minėta slaugos ponia iš administracijos ir pranešė džiugią žinią, kad pietūs užsisisakius tik du su puse lito, labai geri, labai skanūs. Pirma reakcija juokas, o ji, merginos (nes buvom 6 merginos ir vienas pabrendęs vyrukas, be jo turbūt už interną neužskaitė), taupykit, nes šiais laikais jau ir merginos vaikinus vaišina.

Rytoj pradedu savo praktiką nuo Krūtinės chirurgijos skyriaus, bus ligonių vizitacija, vėliau penkiaminutės, o paskui dvi plaučių vėžio operacijos. Jau pasidėjau daiktus į spintą ir laukiu rytojaus. Tik ta dalis, kad skyriuje būti 7.30 nelabai žavi.

Bet kas sakė, kad medicinoj lengva.

_____

* Pavyzdžiui Vilniuje prie ligoninių aikštelės daugiausiai mokamos. Klaipėdoje stovėjimas mokamas prie jūros (Melnragėje) ir miesto centre.

2 komentarai

  1. Labas,kaip jums parašyti asmeniškai? Niekur nerandu :)

    • Ir nėra. :) Pabandysiu vėliau sutvarkyti.
      Bet matau komentuojančių el.pašto adresus.

Komentavimo galimybė išjungta.